07.04.2020 10:15:07
Ana Menü
· Ana Sayfa
· Şiirlerim
· Şiir Kategorileri
· İletişim
· Resim Galerisi
· Özgeçmiş
· Sanatın Hedefi
· Arama
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 10

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 8,896
· En Yeni Üye: KorazUnite
Sanatın Hedefi

‘’Sanatın hedefi, objelerin
saklı yönlerini bulmaktır.
Çünkü bu en doğru realitedir.’’
                             ARİSTO

 

SANAT ÜZERİNE

Duygusal bir değer olan sanat, varlığın özü, insanın eseridir.İnsan yaratılışından beri tabiatın sırlarına ulaştığı, duygusallığında başladığı gerçek hayatı, sembolize eden, yüksek değerlerde, aşkta ve heyecanda yaşadığı kaderini bulmuştur. Yaradan’a karşı, sınırsız sevgi ve hayranlıktan, bu sevginin anlam ve nedenlerini ruhunda sezmek, duymak, duyurmak sonucunda sanat doğmuştur.

Sanatçı her an sanatçı değildir. Çünkü her an o his ve duyarlılık içinde olmaz. Çeşitli olaylar zinciri içinde yaşayan her insan gibi, o da duygusallığının kör olduğu anları olabilir.Bir şekil kümesi, bir renk, aşk, bir hareket, duyarlılığımızı etkileyecek bir olay, duygusallığı harekete geçirecek nedenlerdir.

Sanatla uğraşanların tabiat karşısındakilerini renk tonlarıyla kümelendirmektir.Herhangi bir konu ile başlanabilir. Konu çok basitte olsa bunun önemi yoktur.Çok basit bir konu da duygu yüklü olabilir.

Tabiat, duygularımızı açığa vuran objeler topluluğudur. Sanat, güzellik ve aşkı tanımlayan işaretlerdir.Bir objeye güzellik veriyorsanız bu aşktır, sanattır.Tabiat bizlere her şeyi cömertçe sunmuştur.

Sonlarken, bütün insanlar için olduğu gibi, sanatçı içinde çok okumak, doğayı sevmek, içinde dolaşmak düşünceyi çoğaltır.Yaradan’ın yarattıklarını sevmek, Yaradan’ı sevmekle eş değerdir. Sanat aşktır.Güzeli, güzelliği sanatı, aşkı uzaklarda aramak boşunadır.

O BİZLERİN EN YAKININDADIR

Faruk Özkurt
 

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Galerimizden